You are currently viewing 3 תבניות RTL מומלצות לעבודה בוורדפס
Credit: Pixabay

3 תבניות RTL מומלצות לעבודה בוורדפס

אם אתם עובדים עם אתרי וורדפרס אתם יודעים שאחד הדברים הכי בסיסיים שצריך לעשות כשמתחילים לבנות את האתר שלכם זה לבחור תבנית (Theme). התבנית שלכם יכולה להשפיע בצורה דרסטית על איכות האתר והעבודה השוטפת שלו ולכן זה חשוב מאוד לבחור תבנית מוכרת שיש עליה המלצות גולשים וביקורות איכות טובות. תחשבו על זה שהתבנית של האתר שלכם היא היסודות של הבניין שאתם מתחילים עכשיו לבנות, זה חשוב שהיסודות יהיו טובים ויציבים.

בנוסף התבנית של וורדפרס מאפשרת לכם לבצע שינויים עיצוביים באתר החל מהגדלת פונטים, שינויי תפריטים, עדכון סרגל צד ועוד המון שינויים ועדכונים נוספים. לא ניתן לעבוד עם וורדפרס ללא בחירת תבנית, ואם אתם לא בוחרים תבנית אז סביר להניח שכבר נבחרה עבורכם תבנית ברירת מחדל כלשהי.

בתור ישראלים שלרוב עובדים עם אתרים בעברית, הבחירה בתבנית וורדפרס איתה אנחנו עובדים היא חשובה מאוד מכיוון שעלינו לבחור בתבנית שתומכת ב-RTL. אם ראיתם או שמעת בעבר את הקיצור הזה ולא הבנתם על מה מדובר אז אין פה תעלומה גדולה RTL זה קיצור של- Right to Left .בניגוד לאנגלית ושפות רבות אחרות אשר נכתבות מצד ימין לשמאל, בעברית אנחנו כותבים משמאל לימין ולכן העיצוב של האתר צריך להיות בהתאם.

על כן עלינו לבחור בתבנית וורדפרס שתומכת בכתיבה ותצוגה מימין לשמאל. זה מאנם הופך המון תבניות ללא רלוונטיות עבורכם אך תתנחמו בעובדה שמרבית התבניות המוכרות אכן תומכות בפונקציה הזאת. ללא תמיכה ב-RTL אתם תראו אתר שהטקסט בו מיושר לצד שמאל וכל התצוגה תראה לכם משובשת, בקיצור אל תכנסו לזה בכלל ומראש תבחרו תבנית מותאמת ל-RTL.

תבניות וורדפרס
Credit: Pixabay

בפוסט הזה החלטתי לתת לכם כמה תבניות וורדפרס מומלצות שתמוכות ב- RTL  ואני אוהב להשתמש בהן. לכל התבניות הללו יש גרסה חינמית וגרסאות פרימיום. בהנחה שאתם בונים בלוג בסיסי התבנית החינמית יכולה להספיק לכם לגמרי, במידה ויש לכם קצת ידע ב-CSS ו-HTML סביר להניח שבכלל לא יהיה לכם צורך לרכוש את גרסת הפרימיום. אם יש לכם תבניות נוספות שתומכות בכתיבה מימין לשמאל ובא לכם להמליץ עליהן מוזמנים לכתוב אותן בשרשור התגובות לכתבה.

בכל תבנית הוספתי לינק שמפנה לעמוד הראשי של החברה שיצרה את התבנית אך אתם לא חייבים להיכנס לאתרים שלהם, ניתן פשוט להיכנס באתר הוורדפרס שלכם לחלק של 'עיצוב' >> 'תבניות' ולחפש שם את שם התבנית.

ASTRA

אסטרה היא אחת מהתבניות וורדפרס המפורסמות והמוכרות ביותר שיש שתומכות בכתיבה בימין לשמאל. התבנית הזאת קיבלה המון ביקורות חיוביות של גולשים ברחבי הרשת והיא מאוד קלה לתפעול. מדובר בתבנית רספונסיבית שמותאמת לעבודה עם פייג' בילדרים פופולריים כמו אלמנטור שסביר להניח שרובכם מכירים.

OceanWP

מדובר בתבנית חינמית פופולרית ומאוד נוחה וקלה לתפעול שיש לה פיצ'רים ואופציות שונות בתשלום במידה ותרצו. הבלוג הזה שבו אתם קוראים את שורות אלה בנוי על התבנית של OceanWP. מניסיון האישי שלי מדובר בתבנית רספונסיבית שנותנת זמן טעינה מהיר לעמודים ולתכנים השונים באתר. גם מבחינת SEO נראה שהתבנית עוזרת לדירוג טוב במנועי חיפוש וספציפית גוגל.

Divi

דיבי זו תבנית מודרנית שעוצבה לאתרים בסגנונות שונים. היא כמובן מותאמת לגמרי לכתיבה ועיצוב בשפות של ימין לשמאל ומאפשרת לבנות אתרים בקלות. אחד הדברים המגניבים בתבנית הזאת זה העובדה שיש לה פייג' בילדר מובנה שמאפשר לכם לקסטם את אתר הוורדפרס שלכם בצורה יפה מאוד.

Color Blog

תבנית תומכת RTL שיש בה המון אפשרויות חינמיות שכמעט בכל תבנית אחרת היא בתשלום. בהנחה שאתם צריכים לבנות בלוג / אתר בסיסי לתוכן (ללא פיצ'רים מורכבים וכבדים) התבנית הזאת יכולה להיות פתרון מושלם עבורכם.

עוד כמה תבניות מומלצות

GeneratePress

כתיבת תגובה