You are currently viewing 3 טיפים קטנים שיעזרו לכם לחסוך כסף
Credit: Pixabay

3 טיפים קטנים שיעזרו לכם לחסוך כסף

הפוסט הזה מדבר אמנם על כסף, אך לא מהצד המגניב של "בואו נשקיע בביטקווין/מניות/קרנות נאמנות וכו' ונעשה ארגזים של כסף" אלא יותר מהכיוון של הדברים הקטנים שאתם יכולים לעשות כדי להפסיק לבזבז את הכסף שלכם בצורה טיפשית ולהתחיל להתנהל בצורה חכמה בעולם הזה. הרשימה של הטיפים הללו היא כמובן רק רשימה חלקית של הדברים שיעזרו לכם לשמור את הכסף בכיס שלכם ואני מתכוון לעדכן אותה בעתיד, בפוסט הזה או בפוסטים נוספים שנעשה בסגנון על מנת להעביר לאנשים את הידע החשוב הזה.

במיוחד בתקופה כזאת של אינפלציה, כאשר הדברים שפעם קנינו בלי לחשוב יותר מדי כמו גלידה, שווארמה, אוזני המן, סופגניות ועוד שלל מוצרים וחברות מעלים מחירים, אנחנו בתור ציבור צרכנים צריכים להבין שאי אפשר לבזבז סתם את הכסף שלנו ואנחנו צריכים לחשוב פעמיים (ואפילו שלוש פעמים) לפני שאנחנו פותחים את הארנק ומוציאים אותו.

אם גם לכם יש טיפים טובים שעוזרים לכם לחסוך כסף נשמח אם תשתפו אותנו בשרשור התגובות לכתבה. ועכשיו אחרי הפתיח הגיע הזמן לעבור למנה המרכזית, קבלו 3 טיפים שיעזרו לכם לחסוך כסף רב.

חיסכון בהוצאות
Credit: Pixabay

השתמשו באתרים המתמחים בקיצוץ הוצאות הבית שלכם

לכולנו יש הוצאות על דברים כמו ספק אינטרנט, תשתית אינטרנט, חבילות סלולר, טלוויזיה, טריפל, שיחות לחו"ל, טלפון קווי, עיתונים שאנחנו מנויים אליהם ועוד. אך רובנו מקבלים את התשלום של השירותים הללו כגזירת גורל ואיננו עושים סקר שוק לפני שאנחנו מתחילים לשלם עבור שירות מסוים. לעיתים אנחנו מודעים לעובדה שנוכל למצוא מחירים אטרקטיביים יותר מאלה שאנחנו משלמים על השירותים הנ"ל אך אין לנו אנרגיה מיותרת להשקיע בסקר שוק ופנייה אל כל המתחרים של הספק אליו פנינו.

לכן תשמחו לגלות שיש אתרים שעושים עבורכם את סקר השוק הכל כך חשוב הזה, ונותנים לכם את האינפורמציה החשובה של כמה אתם אמורים לשלם על כל שירות ושירות. מניסיון שימוש באתרים אלה יכול לחסוך לכם ארגזים של כסף בטווח הארוך וכדי לכם להיכנס ולבדוק כמה אתם יכולים להוזיל את העלויות על שירותים כמו אינטרנט, סלולר, טלוויזיה וכו'. האתרים המומלצים לבדיקה והשוואה של הוצאות אלה הם "כמה זה" ואתר "הבוררת".

השתמשו באתרים המתמחים בקיצוץ הוצאות הביטוח שלכם

ממש כמו בסעיף הקודם אתם תופתעו לדעת שיש פערי מחירים גדולים מאוד בין חברות הביטוח בכל הנוגע לפרמיות שאתם משלמים להם על ביטוחים כמו ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, וביטוח רכב. אבל לשמחתנו רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הקימה עבור הנישות הללו אתרי ייעודיים אשר מטרתם להציג לציבור את המחירים שכל החברות לוקחות עבור הביטוחים הללו וכך לבצע השוואה פשוטה בין החברות על פי הפרמיה החודשית, השתנות הפרמיה בעתיד, מדד השירות של כל חברת ביטוח ועוד. בהנחה שיש לכם ביטוח חיים / דירה / רכב וסביר להניח שיש לכם את אחד הביטוחים הללו שווה לכם לתת קפיצה לאתרים הללו על מנת לבדוק עד כמה יקרה (או זולה החברה שלכם) ביחס למתחרים ואולי לשקול לעבור חברת ביטוח.

אלה האתרים לשירותכם – ביטוח חיים | ביטוח דירה | ביטוח רכב

תבטלו את העמלות שאתם משלמים לבנק

לכל אחד מאיתנו יש חשבון בנק וכמעט כולם משלמים בכל חודש המון עמלות לבנקים. תופתעו לגלות שאם תבקשו בצורה אסרטיבית מהבנק שלכם לבטל את העמלות הללו סביר להניח שתצליחו לבטל אותן, או לכל הפחות לבטל באופן חלקי. כך תחסכו כמה מאות שקלים בשנה, כסף שמוציאים מכם סתם. אמנם לא מדובר על סכומי עתק אך שינויים גדולים מתחילים משינויים קטנים ולמה בעצם לתת לבנק לגזול מכם את הכסף הזה.

כדי לבצע את זה עליכם לדעת קודם כל כמה עמלות הבנק לוקח מכם. כדי לעשות את זה עליכם להיכנס לאתר של הבנק שלכם ולהוריד את תעודת הזהות הבנקאית שלכם (כל בנק חייב לתת לכם את זה לא שמנה איפה אתם נמצאים), אחת לשנה הבנק שלכם יפיק "תעודת זהות בנקאית" אשר משקפת את המצב הפיננסי של החשבון שלכם בבנק. זה כולל הוצאות, הכנסות, נכסים והתחייבויות וכמובן גם עמלות וריביות שאתם משלמים לבנק. ברגע שתורידו את תעודת הזהות הבנקאית תדעו בדיוק כמה עמלות אתם משלמים בשנה ותדעו על מה אתם נלחמים בדיוק מול הבנק, זה גם נק' בסיס טוב להתמקחות.

כעת כל שנותר לכם הוא להרים את הטלפון ולצלצל לבנק שלכם ולדרוש שיבטלו את העמלות היקרות שהם לוקחים מכם. תדרשו לבטל עמלות שורה, עמלות חליפין ושערי מט"ח, עמלות בגין הנפקת פנקסי צ'קים, עמלות הקצאת אשראי וכו'. במידה והבנק משום מה לא יסכים לדרישה שלכם שווה לכם לבדוק מה מציעים לכם בבנקים אחרים, היום ניתן לעבור בנק בקליק (דרך האתר של הבנק שלכם) אבל שווה לכם קודם ללכת לבנק אחר עם נתוני התעודת זהות הבנקאית ולבדוק מה יציעו לכם שם.

הגענו לסוף הכתבה. אנחנו נשתדל להוסיף עם הזמן עוד טיפים טובים שיעזרו לכם לחסוך כסף בטווח הארוך. תזכרו ששינויים גדולים מתרחשים לאורך זמן וחיסכון קטן יכול להפוך בטווח זמן של 10 שנים לחיסכון ענקי. אם יש לכם טיפים נוספים לחיסכון נשמח שתכתבו לנו אותם בשרשור התגובות לכתבה.

כתיבת תגובה