You are currently viewing יורשים זאת כנראה הסדרה הכי טובה שאתם כנראה לא מכירים

יורשים זאת כנראה הסדרה הכי טובה שאתם כנראה לא מכירים

לפני שנצלול לכל הדברים שאני אוהב בסדרה הזאת ברור לי ש'יורשים' זכתה להכרה של קהל המבקרים כשזכתה בפרס גלובוס הזהב ובאמי לשנת 2020 בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר. אבל מה שמוזר לי בנוגע לסדרה הזאת זה העובדה שלא יותר מדי אנשים מכירים אותה, לפחות בישראל,  כשאני שואל חברים על הסדרה הזאת הם מכירים את השם שלה, יודעים שהיא מומלצת אבל פשוט עדיין לא הספיקו להגיע אליה או תירוץ עלוב אחר כלשהו.

יכול להיות שזה שפע התכנים שנגישים לכולנו, אולי העובדה שהצופים התרגלו לעשות בינג' והסדרה הזאת משדרת פרק חדש בכל שבוע ואולי בכלל הסיבה לכך שהסדרה הזאת לא זוכה לנתוני הצפייה שהיא ראויה להם בארץ טמונה בעובדה שמדובר בסדרה שלא כוללת סצנות קרב אלימות ו/או תעלומת רצח מסתורית ובעצם המוצר שלנו כאן היא סדרת דרמה שמגוללת את חייהם של אנשים שמאוד קשה לצופה להתחבר אליהם.

בכל מקרה שלא יהיה 'יורשים' היא סדרה איכותית, מורכבת שמגיע לה את כל הסופרלטיבים שהיא קיבלה עד היום ובדגש על יכולות המשחק של צוות השחקנים שלה. למי שאיכשהו לא יודע על מה הסדרה אני אתן כאן תקציר קטן. הסדרה מגוללת את סיפורה של משפחת רוי, משפחה של מולטי-מיליונרים, שמחזיקה בתאגיד ענק (waystar royco) שמוביל את ענף התקשורת, הבידור, הנופש ועוד. אב המשפחה (לוגן רוי), מי שהקים את החברה בשתי ידיו נמצא בשלב מתקדם בחייו והבריאות שלו מתדרדרת, דבר שמערער את העולם של ילדיו, שמתחילים ביניהם מתחים ומשחקי כוח הקשורים לזהות היורש שייכנס לנעליו הגדולות של לוגן, אביהם, בתור מנכ"ל התאגיד.

יורשים סדרה

אלה הם ילדיו של לוגן:

הבכור – קונור רוי (אלן ראק)

קונור הוא הבן הבכור של לוגן מנישואיו הראשונים (לא מציינים את שמה של אשתו הראשונה של לוגן והיא לא הופיע בסדרה עדיין). הוא אינו לא לוקח חלק בפוליטיקה הארגונית של waystar royco ולרוב אדיש בהצבעות משפחתיות הקשורות לענייני החברה. קונור גר בחווה בניו-מקסיקו עם בת הזוג שלו ווילה, יצאנית לשעבר שקונור יוצא איתה באופן קבוע, אבל בפועל נראה שהיא נשארת איתו בגלל שהוא משלם לה קצבה ומתחזק את החלום שלה להיות מחזאית.

המשפחה רואה בקונור סוג של דביל לא בוגר וחסר תועלת שמבזבז את כספו בצורה טיפשית, כמו להשקיע במחזה הכושל של ווילה, רכישת חפצי אמנות שאף אחד לא רוצה במחירים מופקעים והדובדבן שבקצפת הרצון שלו להיכנס לפוליטיקה ולהיות נשיא ארה"ב.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Succession (@successionsession)

קנדל רוי (ג'רמי סטרונג)

קנדל הוא הבן השני הכי גדול של לוגן מאשתו השניה קרוליין (אותה אנחנו פוגשים בחתונה של שיבון באנגליה), בתחילת העונה הראשונה נראה שקנדל הוא בורג מרכזי בחברה והוא מועמד מוביל להחליף את אביו בתור מנכ"ל התאגיד המפלצתי של המשפחה. ניכר שיש לו הרבה בעיות אישיותיות כמו התמכרות לסמים איתה הוא מתמודד על בסיס קבוע והוא מחפש את ההערכה של אביו על עבודתו ונכשל בכל פעם למצוא את המילה הטובה שלו. אביו רואה בו חלש אופי, מישהו שחסר לו את ה"רצח בעיניים" כדי להיות האדם שעומד בראש הפירמידה של התאגיד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeremy Strong Rx (@jeremystrongrx)

שיבון רוי (שרה סנוק)

שיבון (שיב) היא בתו היחידה של לוגן, יש לה מוח חריף ויכולות מנהיגות אבל היא בוחרת להיות מחוץ לחברה בתור יועצת פוליטית. בן הזוג של שיבון, טום ואסגאס, הוא עובד בחברה ומנסה להתחבב על אביה על מנת שזה יעזור לו לטפס בסולם התפקידים. היחסים בין שיבון לטום רואים במהלך הסדרה עליות ומורדות, טום הוא טיפס מונוגמי בעוד ששיבון לא רואה את מערכת היחסים שלהם באותו אופן שטום רואה אותה.

 

רומן רוי (קיראן קולקין)

רומן הוא בנו הצעיר של לוגן, שרואה בו שטותניק לא רציני ולא בוגר וזאת גם הסיבה העיקרית שמנעה ממנו להתקדם בחברה. הליהוק של קיראן קולקין לתפקיד של רומן רוי היה מושלם, קיראן קולקין סבל במשך השנים מדימוי של האח הפחות זוהר של מקולי קולקין (שכחו אותי בבית) וזה בדיוק הדימוי שיש לו בסדרה, האח שרוצה להשלב בעסק המשפחתי, למרות שאין לו את הכישורים לכך, ונמצא בצל של אחיו הגדול קנדל.

 

מעבר לדמויות של בני המשפחה ישנם דמויות ראשיות-משניות שמוסיפות לסדרה אלמנטים קומיים נהדרים ובראשם טום (מת'יו מקפדיין) וגרג שמגיע לו פרס לדמות הכי מגושמת מביכה ומצחיקה שקיימת בטלוויזיה כיום.

אבל מעל לכל השחקנים הנהדרים הללו אי אפשר שלא לציין את השחקן בריאן קוקס (לוגן רוי) שפשוט עושה עבודת פנומנלית בתפקיד הראשי של ראש המשפחה שמצליח לנהל את החיים של כולם.